Žáci proti Hradišti

25.04.2014 15:58

V nedělu 20.4. odehráli žáci FK OLYMPIE, první mistrovský zápas jarní části, na domácí půdě. Jejich soupeřem byli kluci z Hradiště.

V prvním utkání, které odehráli starší žáci, podali kluci svůj nejlepší herní výkon celé této sezóny. Přestože byl první poločas herně vyrovnaný, starší žáci OLYMPIE ho prohráli 0:2. Důvodem byl malý důraz domácích útočníků v předbrankovém prostoru (šance Michala S., kdy nedokázal dotlačit míč do branky, přestože byl již 1m od brankové čáry) a větší produktivita hostů v zakončení. Druhý poločas jsme po domluvě, začali aktivně a po zbytek zápasu jsme byli lepším týmem. Dařilo se nám dostávat po levé straně před branku a po jednom z centru od Jakuba H. si Filip M. krásně zpracoval míč, a střelou do horní části branky snížil na 1:2. Následovalo několik akcí, které se nám však nepodařilo dotáhnout ke vstřelení vyrovnávací branky. Deset minut před koncem zápasu po rychlém protiútoku vstřelili hosté branku na 1:3 a se závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího upravili stav na konečných 1:4. Za podaný výkon je však nutné kluky pochválit a doufat, že stejným způsobem budou hrát i v dalších zápasech.

V zápase mladších žáků, pak kluci podali standardní dobrý výkon, podpořený kombinační hrou. Hosté nám dělali problémy pouze v průběhu prvního poločase, kdy měli několik rychlých protiútoků, které však nedokázali dotáhnout ke vstřelení branky. Druhý poločas již byl plně v režiji domácích hráčů. Mile všechny svojí rychlostí a střeleckou produktivitou překvapil Mates H.