Na vítěze I.A třídy Olympie nestačila, Želeč v Týně potvrdila postup do KP

09.06.2014 11:13

Když se Olympie se Želčí utkala v závěru podzimní části sezóny, bylo ve hře průběžné vedení v I.A třídě a titul půlmistra. Želečtí tehdy v bahenní bitvě vyhráli 3:0 a sesadili Olympii z prvního místa. Od té doby před sebe Sokol Želeč už nikoho nepustil a s jistotou dokráčel k historickému prvenství a postupu do krajského přeboru. Naopak Olympie se protrápila úvodem jara, a když se jí konečně podařilo zabrat, byla už Želeč, a tedy i první příčka v tabulce, na hony vzdálená. V jarní odvetě tedy šlo prakticky už jen o čest a prestiž…

Želeč vstoupila do zápasu plná sebevědomí a už ve 3. minutě šla po chybě středu domácí obrany do vedení. Petr Janošík svůj únik zakončil nechytatelnou ranou pod břevno, Vachuta v domácí brance byl bezmocný. Olympie se po inkasované brance snažila tlačit dopředu, pozornou obranu hostí však překonat nedokázala. Za zmínku stojí snad jen Maruškův dalekonosný pokus, který mířil těsně nad branku. Želeč vyrážela do nebezpečných brejků, dobrou příležitost měl po čtvrthodině hry Nápravník, Vachuta jej ale vychytal. Domácí brankář měl vůbec práce až nad hlavu. Po půlhodině hry jej zaměstnal nestárnoucí Barteska, Vachuta jeho nepříjemnou střelu z úhlu zpacifikoval. Vynikající zákrok vytasil mladý týnský gólman v závěru první půle, kdy na něj po sólu postupoval sám Michal Brůžek. Právě jen díky Vachutovým zákrokům byl poločasový rozdíl pouze jednobrankový.

Krátce po změně stran se opakoval souboj Vachuta versus Brůžek. Tentokrát byl ke smutku domácích tribun úspěšnější želečský středopolař, jenž se prosadil brilantním halfvolejem z otočky.

Hráči v sobotním utkání nebojovali pouze se svými soupeři, ale především s úmorným vedrem, na sluníčku teplota překračovala 35 stupňů. I tyto tropické podmínky byly dost možná jedním z důvodů, proč Olympie nenašla síly na případný obrat. Tempo zápasu postupně opadalo, a aby toho nebylo málo, inkasovali týnští v 70. minutě ještě třetí gól. Jeho autorem byl znovu Michal Brůžek, který prošel přes pravou stranu domácí obrany a tvrdou ranou poslal balon přesně k tyči. Místo radosti z povedené branky se ale Brůžek skácel k zemi, při střele si poranil zadní stehenní sval.  Pro hosty ze Želče to byla asi jediná kaňka na cenném vítězství.  Olympie v závěru ještě upravila na 1:3, když se trefil obránce Tomáš Pomije. Ani tato korekce však už nic nezměnila na skutečnosti, že želečtí si odvezli z Týna tři body a potvrdili oprávněnost své první příčky.

Olympii nezbylo než soupeři sportovně pogratulovat k postupu do krajského přeboru. Další výsledky určily také konečné postavení týnského klubu v I.A třídě. Kolo před koncem je jasné, že Olympie skončí na „bramborové“ čtvrté pozici. „Slušný výsledek, ale v koutku duše jsme doufali v něco víc,“ dalo se vyčíst z tváří týnských hráčů i fanoušků...

FK Olympie Týn nad Vltavou – TJ Sokol Želeč 1:3 (0:1)

Branky: 87. Pomije – 50. a 70. Brůžek, 3. Janošík

rozhodčí: Hynek – Nedvěd, Bumba, ŽK: 0:1, 158 diváků

Sestava FK Olympie: Vachuta – J. Maruška (65. Vanda), Pomije, Šonka, Meidl – Kníže (84. D. Maruška), Boček, Mravec (79. Mezera), Houska – Vařil, Štos