I přes dva vyloučené a penaltu v neprospěch Olympie skončil zápas ve Vodňanech nerozhodně

13.10.2014 18:58

Olympie vstoupila do zápasu aktivně a po sérii rohů otevřel skóre hostující kapitán Pomije hlavou. Stejný hráč byl u další důležité akce na druhé straně hřiště, když po jeho skluzu odpískal rozhodčí penaltu. Nutno podotknout, že sám „faulovaný“ hráč Vodňan přiznal, že zákrok byl čistý, nicméně skóre bylo díky proměněnému pokutovému kopu srovnáno na 1:1. Ještě v první půli vytáhl sudí 2x červenou kartu – v obou případech ji ukázal hráčům Olympie. Nejprve brankáři Vachutovi, který mimo pokutové území přerušil akci domácích – vzhledem k faktu, že vodňanský útočník si balon odkopl daleko směrem k rohovému praporku je možné o přísnosti této červené karty spekulovat. Do týnské branky nastoupil dorostenec Kubík, který v následujícím průběhu zápasu Olympii několikrát podržel a prezentoval se kvalitním výkonem. Další vyloučení přišlo v 44. minutě, když po souboji Vařila s protihráčem zůstal domácí hráč ležet a hlavní sudí po konzultaci se svým asistentem vytasil červenou kartu – opět velmi kontroverzní rozhodnutí…

V druhé půli se Olympie zaměřila na bránění remízy a statečně čelila vodňanské přesile. V 60. minutě však domácí přeci jen branku vstřelili, když potrestali nedůraz týnské obrany. Poté však Olympie ukázala svou sílu a i v oslabení zápas otočila po Štosově trefě a vysokém centru Meidla, který zapadl až za chybujícího vodňanského golmana. Devíti bojovníkům však už ke konci docházely síly a Vodňany dokázali v 87. minutě vyrovnat na 3:3, když asistent rozhodčího signalizoval ofsajd, avšak hlavní rozhodčí nechal ve hře pokračovat a hosté krásně trefili šibenici Kubíkovi branky.

Po tomto velmi zvláštním průběhu utkání může být Olympie za bod velmi ráda, ačkoliv byla velmi blízko plnému zisku. Výkon hlavního rozhodčího již není třeba dále komentovat, obrázek si jistě každý udělal sám…

FK Vodňany - FK Olympie Týn n/Vlt. 3:3 (1:1)
Góly: Kukla (11), Kvěch, T. Vokatý – Pomije, Štos, Meidl. ŽK: 4:5. ČK: 0:2 (34. Vachuta, 44. Vařil).

Sestava FK OlympieVachuta - Vařil, Pomije, Šonka, Meidl - Kníže, Brom Jos., Kokeš (46. Klička) - Plojhar (60. Šálený Mir.), Štos (85. Červenka), Houska (30. Kubík)