Béčko si poradilo se silnými Dívčicemi a drží kontakt s čelem tabulky

22.10.2014 10:05

Béčko Olympie se již adaptovalo ve III. třídě a v poslední době se mu výsledkově daří. Minulý týden nečekaně přivezlo bod ze hřiště lídra z Lipí, nyní v domácím prostředí tým Jiřího Kličky zdolal nepříjemné Dívčice. Tři body musely Olympii hřát o to více, protože ještě pět minut před přestávkou prohrávala 1:2. Rychlý obrat těsně před pauzou v kombinaci s raketovým nástupem do půle druhé však zlomil odpor dívčického manšaftu a béčko Olympie si tak připsalo další důležité body.

Jak viděl utkání lodivod týnského B-týmu Jiří Klička?

„V dalším domácím zápase jsme přivítali tabulkového souseda z Dívčic, se kterým jsme se utkali, jak se říká, o šest bodů. Byl to zápas plný zvratů ve skóre a jsem rád, že všechny body nakonec zůstaly doma. Naši sestavu posílili pendlové z „A“ mužstva Klička a Houska a také dorostenec David Maruška, který se nejenže blýskl vstřeleným gólem, ale prezentoval se také velice slušným fotbalovým výkonem. Vstup do zápasu nám vyšel přenáramně, ale následně jsme vlastními chybami posadili do sedla soupeře, a kdo ví, jak by utkání výsledkově skončilo, kdyby se nám nepovedl neuvěřitelný gólový obrat v závěru prvního poločasu! A tak jak jsme končili poločas první, tak jsme začali i ten druhý a zápas jsme definitivně zlomili na svoji stranu! Náš soupeř byl hodně fotbalový i bojovný, ale slepené góly ze závěru poločasu prvního i ze začátku druhého rozhodly o našem vítězství. Jinak byl zápas velice vyrovnaný a chvílemi měl více ze hry náš soupeř. Všechny nás těší, že jsme domácím vítězstvím potvrdili nečekaný zisk bodu ze hřiště Lipí.

Další, ještě těžší zápas nás čeká v neděli 26. října od 14:30 hodin na hřišti vedoucího týmu soutěže Boršova.“

Klíčové momenty zápasu:

7.‘ – Klička přihrál na levou stranu Příhodovi a ten polostřelou, polocentrem zaskočil brankáře hostů – 1:0

8.‘ - Kličkovu utěšenou střelu z 25m s námahou vyškrábl hostující gólman na břevno

13.‘ – dalekonosná střela Matese Vlka ze 30 m a brankář hostů ji opět s velkými obtížemi vyráží

19.‘ – centr soupeře z naší pravé strany a hlavička hostujícího útočníka jen těsně minula naší branku

25.‘ – série chyb v naší obraně, následoval faul v pokutovém území a nařízenou penaltou hosté vyrovnali na 1:1

39.‘ – ztráta míče na naší pravé straně, rychlá přihrávka hostů na osamoceného hráče ve středu hřiště a jeho utěšená střela ze 20 m skončila v šibenici naší branky- 1:2

41.‘ – Dan Brom se „proštrykoval“ do vápna, jeho odražená střela se dostala k Matesovi Vlkovi na hranici šestnáctky a ten stylem „levá-pravá“ prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2

43.‘ – Pavel Příhoda vhodil aut do vápna soupeře, našel Jardu Broma a ten centrem levou nohou přesně našel hlavu nabíhajícího Tomáše Housky – 3:2

50.‘ – Klička našel přesným pasem na levé straně nabíhajícího Martina Aitu, ten odcentroval na nabíhajícího Davida Marušku, který byl ve vápně faulován. Než však stačil hlavní rozhodčí odpískat pokutový kop, rozvlnil Martin Aita síť za zády hostujícího brankáře počtvrté – 4:2

58.‘ – Klička zahrál rohový kop na zadní tyč a přesně našel hlavu nabíhajícího Davida Marušky – 5:2

FK Olympie B-tým – TJ Dívčice 5:2 (3:2)

Branky FK Olympie „B“: 7. P. Příhoda, 41. Vlk, 43. Houska, 50. Al-Aita, 58. D. Maruška

Sestava FK Olympie „B“: Valtr – Červenka, Kunc, Vanda, Příhoda – Brom D., Brom J., Houska – Al-Aita, Vlk, Klička

Střídali: Maruška D., Nikl, Ponec, Švík, Kojetín