Béčko v Lipí vyrovnalo v poslední minutě a veze si cenný bod

14.10.2014 11:09

Přetěžká mise stála před béčkem FK Olympie. Na hřiště vedoucího celku III. třídy z Lipí jel tým Jiřího Kličky v kompletně „béčkové“ sestavě, jelikož týnský A-tým ve stejné době bojoval o body ve Vodňanech. I bez pomoci pendlů ale Olympie „B“ předvedla parádní bojovný výkon a díky dvěma gólům svého nejlepšího střelce Jaroslava Broma nakonec získala překvapivý bod za remízu 2:2.

Trenér Jiří Klička si tohoto pro mnohé nečekaného bodíku velmi cenil:

„K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli na hřiště lídra soutěže z Lipí. Přestože původní termín zněl na neděli 12. října, domácí využili v dostatečném časovém předstihu možnosti přeložit si utkání na sobotu 11. října, aby tak dle svého mínění eliminovali nástup pendlů z „áčka“ za náš tým a zvýšili tak své šance na vítězství v tomto důležitém zápasu. Do Lipí jsme tedy odjížděli pouze s kmenovými hráči „béčka“, oslabeni navíc ještě o Červenku (náhradník s „áčkem“), Příhodu (zranění) a Lukáše Nikla s Danem Bromem (volební komise). A když se k odjezdu nedostavil ani dorostenec David Maruška (zranění z dopoledního utkání dorostu ve Veselí), odjížděli jsme k utkání s pouhými dvěma náhradníky! Na posledních dvacet minut pak přeci jen přijel ještě Lukáš Nikl. Mnohým by se mohlo zdát, že si odjíždíme pro pěknou nakládačku a že výsledek bude jen otázkou počtu branek v naší svatyni. Hráče však naopak tato situace více semkla, bojovali na hranici svých možností, a někteří až za touto hranicí, a svou kůži jsme neprodali lacino! Nakonec jsme to byli my, kdo byl po zápase trošku zklamaný ze ztráty dvou bodů, protože posledních dvacet minut jsme domácí zamkli na jejich půlce, vytvářeli jsme si gólové příležitosti a jen díky naší vlastní nemohoucnosti proměnit i ty nejvyloženější příležitosti a i díky smůle, když jsme trefili tyč a poté břevno branky domácích, jsme nakonec v samotném závěru se štěstím urvali „pouze“ bod! Všem hráčům patří veliký dík za předvedenou hru, za nasazení a obětavost! Ano, i v tomto zápase jsme vyprodukovali velké množství individuálních chyb, ale bylo by nefér vůči našim hráčům, abych je tentokrát za to kritizoval! Na hřišti nechali vše a to se počítá nejvíc!!! Nemám ve zvyku vyzdvihovat výkony jednotlivců v našem týmu, ale tentokrát musím udělat čestnou výjimku. Absolutorium si zaslouží Jarda Brom, který nejenže vstřelil oba naše góly, ale po celý zápas byl hlavní hnací silou našeho týmu – bránil, útočil, zakončoval, prostě rval se jako lev a dokonale tak odčinil své nepovedené vystoupení z minulého týdne! Pokud bude mít mužstvo stejné nasazení i v ostatních zápasech, nebudeme se muset za své výkony stydět ani při případných prohrách!

V dalším kole přivítáme na svém hřišti tým Dívčic a to v neděli 19. října od 15.30 hodin.“

Klíčové momenty zápasu:

16.‘ – ztráta míče na naší levé straně, Jarda Kunc zablokoval centr domácích do protipohybu Martina Valtra, rotující míč skončil na břevnu naší branky a odrazil se přímo k nohám dobíhajícího domácího hráče – 1:0

25.‘ – Mates Vlk poslal dlouhý centr za obranu domácích, nabíhající Honza Vanda míč sklepl na Járu Broma a ten nedal umístěnou střelou k tyči domácímu brankáři šanci - 1:1

54.‘ – propadli jsme v útočné akci, po naší levé straně zatáhl domácí hráč míč, poslal střílený centr do prostoru naší penalty a další nabíhající a nepokrytý hráč domácích krásně z první zavěsil - 2:1

90.‘ – po našem soustavném tlaku jsme kopali další ze série rohů, Martin Aita našel hlavu nabíhajícího Jardy Broma a ten střelou na zadní tyč i za přispění domácího brankáře srovnal skóre na konečných 2:2

Lipí – FK Olympie Týn nad Vltavou „B“ 2:2 (1:1)

Branky FK Olympie „B“: 25. a 90. Jaroslav Brom

Sestava FK Olympie „B“: Valtr – Šebesta, Kunc, Vanda, Polida – Al-Aita, Vlk, Brom Jar., Mahút – Ponec, Švík

Střídali: Vondra, Kojetín, Nikl