A-tým FK Olympie přivezl z horké blatenské půdy remízu

30.09.2014 12:22

Z dosavadních tří domácích utkání zatím neztratila Blatná ani bod, proto Olympie přistupovala k tomuto zápasu s velkou pokorou. Svou sílu blatenští předvedli hned v úvodní desetiminutovce, kdy po sérii faulů posílali do týnské šestnáctky jeden centr za druhým. O to více je muselo mrzet, když Olympie skórovala hned z první šance. Meidlův centr sklepl ve vápně Josef Brom a týnský sniper Štos poslal balon do sítě – 0:1. Bohužel po půlhodině hry domácí vyrovnali, když Pomijeho skluz zasáhl soupeře ve vápně a následný pokutový kop blatenský Motyka zužitkoval – 1:1.

Ve druhé půli se Olympie konečně alespoň částečně dostala ke své kombinační hře a po jedné hezké akci vysunul Štos Plojhara, který v osamoceném úniku poslal Olympii do vedení. Blatná opět po několika minutách srovnala skóre poté, co si její pravý obránce Nový hodil balon z pravé na levou a z 30 metrů vymetl šibenici bezmocného Valtra. Šanci rozhodnout utkání měl pět minut před koncem Štos, ale levačkou síť podruhé v zápase rozvlnit nedokázal.

Toto bojovné utkání je možné označit jako spravedlivou remízu.  Blatná po svém postupu do I. A třídy v této soutěži rozhodně druhé housle hrát nebude.

TJ Blatná - FK Olympie Týn nad Vltavou 2:2 (1:1)

Branky: 32. Motyka (11), 69. Nový – 9. Štos, 56. Plojhar. Diváků: 250.

Sestava FK Olympie: Valtr – Vařil (46. Šálený Mich.), Pomije, Šonka, Meidl – Houska (65. Kníže), Brom Jos., Kokeš (75. Mezera), Šálený Mir. – Štos, Plojhar